دوشنبه 4 بهمن 1400 شمسی /1/24/2022 4:36:05 AM
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران هشدار داد

بهادر احرامیان، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت:تشدید غیر منتظره محدودیت‌های برق و گاز در سال جاری، مدیران زنجیره فولاد کشور را با چالشی غیر معمول در مقایسه با تمامی چالش‌های قبلی که تا کنون پشت سر گذاشته‌اند، مواجه کرده است.
اتلاف ۲۵ درصد ظرفیت تولید  زنجیره فولاد

به گفته احرامیان، کارخانجات کشور در سال جاری نزدیک به ۸۰ روز سال با نوعی از محدودیت برق مواجه بوده اند و در مورد محدودیت گاز که انتظار می‌رود از بخش برق شدیدتر باشد نیز هشدارهایی آغاز شده است.
وی هشدار داد که در صورت عدم چاره اندیشی فوری، ۲۵ درصد ظرفیت تولید سالانه زنجیره فولاد اتلاف خواهد شد و ارزش افزوده‌ای که حداقل معادل ۱۰ میلیارد دلار در سال است را از بین خواهد برد.
به گفته این مدیر بخش خصوصی، به سختی می‌توان نحوه برخورد دولت با مشکل کسری برق تابستانی که با قطعی کامل و تبعیض آمیزصنایع فولاد- و سیمان- همراه بود را «مدیریت» نامید اما به هر حال، بسیاری از شرکت‌های کوچک تا بزرگ در انجمن فولاد اعلام آمادگی کرده اند به صورت جمعی یا راسا اقدام به تاسیس نیروگاه برق و یا مشارکت در پروژه‌های توسعه میادین گاز طبیعی کنند. وی در این خصوص توضیح داد: کشور ما ایران با وجود ذخایر عظیم گاز – ۳۴ تریلیون متر مکعب ذخایر اثبات شده- به راحتی امکان ایجاد فضای حضور بخش خصوصی و شرایطی بسیار مناسب در توسعه معادن هیدورکربوری را داراست. تجدید نظر مجدد و تکمیل فرآیند اصل ۴۴ در اضافه کردن ذخایر نفت و گاز می‌تواند راهگشای کشور در این شرایط باشد.

منبع:انجمن تولیدکنندگان فولاد ایرانمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین