دوشنبه 4 بهمن 1400 شمسی /1/24/2022 4:30:01 AM
  • گروه مطلب:| خبر| معدن| فارسی|
  • کد مطلب:30743
  • زمان انتشار:شنبه 13 آذر 1400-21:31
  • کاربر:

استفاده از قراضه فولادی انتشار دی اکسید کربن را کاهش می دهد. این امر می تواند سالانه از انتشار یک میلیارد تن دی اکسید کربن جلوگیری کند.
استفاده از قراضه فولاد راهکاری برای حفظ محیط زیست/ گام های جدید برای جلوگیری از انتشار یک میلیارد تن دی اکسید کربن

به گزارش بیرونیت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت International Recycling از آنجا که استفاده از قراضه می تواند در کاهش انتشار دی اکسید کربن موثر باشد، فولادسازان به طور فزاینده ای به دنبال یافتن راهکارهای پایدارتری از فولادسازی معمولی هستند.
در حالی که انتقاداتی از سوی جامعه بازیافت وجود دارد، اما حفظ و بازیابی قراضه تا حد زیادی نادیده گرفته شده است. بنابراین روشن است که تلاش های جهانی برای کاهش انتشار دی اکسید کربن فرصت قابل توجهی برای رشد سهم قراضه در بخش فولادسازی فراهم می آورد که از میانگین فعلی آن(30درصد) بیشتر است.
استیون ورکامن، کارشناس ارشد گروه مشاوران مک کنزی استحصال قراضه بیشتر و افزایش کیفیت را دو چالش کلیدی در این حوزه معرفی کرد.
وی افزود: مصرف قراضه فولاد در چین در حال حاضر240 میلیون تن است که می تواند تا سال 2050 میلادی دو برابر شود.
اسکات نیوول، رئیس شرکت تجهیزات بازیافت نیوول در ایالات متحده آمریکا و نائب رئیس هیات مدیره تجهیزات بازیافت نیوول چین نیز اعلام کرد: چین به سمت استفاده از درصدهای بالاتر قراضه حرکت می کند و درصد فولاد ساخته شده از سنگ آهن را کاهش می دهد. این در حالی است که تا چند سال پیش، این نگرانی وجود داشت که چین ممکن است به یک کشور صادرکننده بزرگ قراضه تبدیل شود و این امر به قیمت قراضه در سراسر جهان لطمه وارد کند. اما دقیقا برخلاف آن در حال روی دادن است. چین به جای سنگ آهن و زغال سنگ نیاز به واردات قراضه دارد تا به اهداف خود به منظور رسیدن به محیطی پاک تر و تولید فولاد مقرون به صرفه تر دست یابد.

کاهش آلودگی
سالانه حدود 630میلیون تن قراضه فولاد در سراسر جهان بازیافت می شود که از انتشار نزدیک به 950 میلیون تن گاز دی اکسید کربن پیشگیری می کند که این امر نقش تعیین کننده ای در حفاظت از آب و هوا دارد. همچنین با استفاده از قراضه در بخش ریخته گری، صرفه جویی در انتشار گاز دی اکسید کربن سالانه به بیش از یک میلیارد تن رسیده است.
طی نیمه نخست سال 2021میلادی، مصرف قراضه فولاد چین با رشد 47.1 درصدی به 137 میلیون و 950 هزار تن رسید که نشان دهنده حرکت به سمت اهداف برنامه 5 ساله این کشور در راستای کاهش انتشار دی اکسید کربن در فولادسازی از طریق افزایش استفاده از قراضه فولاد است.
همچنین در دوره زمانی ژانویه تا ژوئن 2021 میلادی، خرید قراضه چین از ترکیه با رشد 33.2 درصدی به 12 میلیون و 872 هزار تن رسید که جایگاه این کشوررا به عنوان بزرگترین واردکننده قراضه جهان تثبیت می کند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین