دوشنبه 4 بهمن 1400 شمسی /1/24/2022 4:17:02 AM

انتشار اطلاعیه‌ اخیر در خصوص تعطیلی واحدهای ذوب القایی به‌دلیل اعتراض به افزایش قیمت مواد اولیه در شبکه‌های اجتماعی، مورد تکذیب انجمن فولاد قرار گرفت.
تکذیب تعطیلی کارخانجات شمش القایی

به گزارش بیرونیت، سید رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن فولاد ضمن تکذیب این خبر گفت: موضع تولیدکنندکان رسته ذوب القایی در انجمن فولاد این است که قیمت مواد اولیه خیلی بالا است. وی افزود، یکی از دلایل افزایش قیمت این است که متاسفانه به‌دلیل مشکل تامین گاز صنایع فولادی در سال جاری، واحدهای تولیدکننده شمش القایی با کمبود و افزایش قیمت آهن اسفنجی و قراضه در سطح بازار روبرو شده‌اند.

شهرستانی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر همه ملزم به ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت هستند و معاملات باید از طریق بورس معاملات صورت گیرد،گفت: ما از شفاف‌سازی و فروش در بورس حمایت می‌کنیم و فروش خارج بورس مورد تایید تولیدکنندگان القایی انجمن فولاد نمی‌باشد.

 یکی دیگر از فعالان بازار شمش القایی نیز  اعلام کرد: علیرغم تمامی مشکلات موجود در تامین مواد اولیه و همچنین کاهش دستوری قیمت شمش فولادی در بورس کالا، این موضوع (تعطیلی کارخانجات ذوب القایی) بین تولیدکنندگان فولاد القایی مطرح نشده و مورد تایید رسته ذوب القایی انجمن تولید کنندگان فولاد ایران است.

منبع:انجمن تولیدکنندگان فولاد ایرانمطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین