شنبه 5 فروردين 1402 شمسی /3/25/2023 7:12:24 PM
جعفری در نشست پایش طرح آهن و فولاد الماس آرتاویل اعلام کرد:

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح ها در بخش معدن و صنایع معدنی است.
تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی است

به گزارش بیرونیت به نقل از معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح ها در بخش معدن و صنایع معدنی است.

به گزارش معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح ها در بخش معدن و صنایع معدنی است.

وجیه ا... جعفری در جلسه پایش آهن و فولاد الماس آرتاویل ضمن بیان این مطلب گفت: آغاز طرح های توسعه ای، علاوه بر صرف هزینه های قابل توجه، امید اجتماعی را در مناطق کشور ایجاد می کند و درنتیجه، توقف آن به هر دلیلی، هزینه زا بوده و سبب دلسردی مردم می شود.

وی ادامه داد: طرح فولاد آرتاویل مورد پیگیری وزیر صنعت، معدن و تجارت و نماینده اردبیل در مجلس است و ایمیدرو هم با برگزاری جلسات پایش، وضعیت پیشرفت این طرح را پیگیر خواهد بود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: به زودی، موضوع ثبت سفارش و دریافت مجوز ساخت داخل انجام خواهد شد.

پیشرفت 26.6 درصدی آهن اسفنجی آرتاویل

محسن اصغر زاده، مدیرعامل مجتمع آهن و فولاد الماس آرتاویل در این جلسه با اشاره به پیشرفت 26.6 درصدی طرح آهن اسفنجی این مجتمع تا 20 آذر 1401 گفت: بخش های مختلف این طرح از جمله مهندسی 54.3 درصد، خرید 29.3 درصد ( خرید داخلی 16.4 درصد و خرید خارجی 55.9 درصد)، سیویل داخلی 23.9 درصد و نصب سازه 2.2 درصد پیشرفت داشته است.

انجام 56 درصد خرید خارجی

محمدعلی عزیزمحمدی، مدیرعامل شرکت ایریتک و پیمانکار طرح فولاد الماس آرتاویل در این جلسه بیان داشت: میزان سرمایه گذاری ارزی و ریالی پیش بینی شده برای این طرح، 114 میلیون یورو و 120 میلیارد تومان است که قرارداد آن به صورت EPC مبادله شده است.

وی افزود: تاکنون، 56 درصد خرید تجهیزات خارجی انجام شده است. همچنین، 70 درصد خریدهای داخلی تایید شد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین