شنبه 5 فروردين 1402 شمسی /3/25/2023 6:40:37 PM

میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه احیای مستقیم شماره ۲ مجتمع فولاد بافت به ۸۳.۱ درصد رسید و طبق برنامه، تست سرد آن تا پایان بهمن ماه سال جاری آغاز می‌شود.
پیشرفت فیزیکی فاز ۲ فولاد بافت به ۸۳ درصد رسید

به گزارش بیرونیت به نقل از معدن نیوز -میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه احیای مستقیم شماره 2 مجتمع فولاد بافت به 83.1 درصد رسید و طبق برنامه، تست سرد آن تا پایان بهمن ماه سال جاری آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت با اعلام این مطلب، افزود: مطابق برنامه زمان‌بندی، با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان، مشاوران و توانمندی‌های داخلی، خط تولید شماره 2 کارخانه در خرداد ماه سال 1402 به بهره‌برداری خواهد رسید.

عطارد گودرزی گفت: با شروع عملیات بهره‌برداری از فاز دوم کارخانه، برای 100 نفر به صورت مستقیم و 400 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود که اولویت جذب با جوانان بومی منطقه خواهد بود.

به گفته مدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت، با توجه به شرایط تحریم، استراتژی شرکت در زمینه تامین تجهیزات و قطعات، تکیه بر دانش بومی و در حد امکان تامین از داخل کشور بوده به گونه‌ای که بیش از 85 درصد تجهیزات و قطعات مورد نیاز از تامین‌کنندگان داخلی انجام شده است.

وی با اشاره به تولید آهن اسفنجی فولاد بافت از ابتدای دی ماه سال 1400 تا دوم آذرماه امسال به میزان 800 هزار تن معادل ظرفیت اسمی کارخانه احیاء، تحقق ظرفیت اسمی کارخانه در مدت زمان یاد شده(11ماه) با وجود محدودیت‌های پیش آمده در حوزه تامین برق و گاز، این دستاورد را حاصل تلاش کارکنان مجتمع فولاد بافت دانست.

رشد تولید و صادرات نخستین محموله آهن اسفنجی

گودرزی همچنین ثبت رکورد تولید در شهریور ماه سال جاری به میزان 80 هزار و 140 تن و صادرات نخستین محموله آهن اسفنجی این شرکت به میزان 3500 تن آهن اسفنجی را از نتایج کلیدی ثبت شده در کارنامه شرکت ذکر کرد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

آخرین عناوین